De investeringen die worden gedaan in AI-infrastructuur door grote techbedrijven zijn voorlopig nog niet afgelopen. Microsoft maakte vorige week bekend dat het dit jaar $80 miljard verwacht uit te geven aan datacenters gericht op AI. Meer dan het bedrijf vorig jaar in totaal investeerde.
Andere grote techbedrijven zullen dit jaar de investeringen ook flink opschroeven, wat goed nieuws is voor AMD. Wel zal een deel van dit geld besteed worden aan chips van eigen ontwerp waar steeds meer op wordt ingezet.
Nvidia is kampioen als het aankomt op AI-chips, maar de markt groeit zo hard dat er ruimte is voor meerdere winnaars. AMD is nog steeds het enige echte alternatief dat er op de markt te krijgen is. Maar dat er steeds meer wordt ingezet op eigen chips door grote techbedrijven is minder goed nieuws voor het bedrijf.
Bent u al abonnee? Log hier in
Dit artikel is alleen voor abonnees.