Volgende week komt TSMC pas met volledige kwartaalcijfers maar omdat het maandelijks omzetcijfers publiceert, weten we al dat het bedrijf in het eerste kwartaal met iets meer dan 40% is gegroeid. Het bedrijf is relatief veel in het nieuws de laatste tijd. Zo werd er aangekondigd dat TSMC $100 miljard extra gaat investeren in de VS.
Dit bedrag komt bovenop de $65 miljard aan nu al lopende Amerikaanse projecten. Voor deze extra $100 miljard werd geen tijdlijn gegeven, maar het lijkt een logisch vervolg op de huidige investeringen die het bedrijf doet. Zonder duidelijke plannen blijft het bedrag niettemin redelijk betekenisloos. Het cijfer werd waarschijnlijk vooral genoemd om Trump tevreden te stellen.
Overigens is het voor TSMC niet zo erg om in de VS uit te breiden in plaats van in Taiwan. De kosten voor productie in de VS blijken slechts 10% hoger te liggen dan in het thuisland. Personeelskosten liggen in de VS veel hoger, maar de grootste kosten zijn de dure machines - zoals die van ASML en Applied Materials - en die zijn overal even duur.
Bent u al abonnee? Log hier in
Dit artikel is alleen voor abonnees.