(ABM FN) Degroof Petercam heeft het koersdoel voor Colruyt verlaagd van 44,00 naar 36,00 euro met handhaving van het Houden advies. Dit bleek vrijdag uit een analistenrapport van de bank.
Degroof betoogde vrijdag dat Colruyt met de deze week gepresenteerde strategie 'Ready for the Future' de druk voor de korte termijn niet heeft weggenomen. Het advies blijft ongewijzigd, omdat het vermogen om vooruit te kijken nog altijd beperkt is.
Omdat die druk op de korte termijn onverminderd blijft, heeft Degroof Petercam ook de ramingen verlaagd.
Degroof somde vrijdag nog maar eens de risico's op die ook Colruyt omgeven: inflatie, stevige concurrentie in België en COVID-19. De bank verwacht niet dat deze risico's op de korte termijn verdwijnen, ofschoon de druk op de consumentenbestedingen in het voordeel van het marktaandeel van Colruyt zou moeten uitpakken.
Voor de jaarresultaten die volgende week worden gepubliceerd, verwacht Degroof Petercam een daling van het bedrijfsresultaat (EBIT) van 25 procent, wat volgens de bank in lijn zou zijn met de consensus van Bloomberg.
Bij Bloomberg wordt ook rekening gehouden met een daling van het dividend per aandeel met 12 procent naar 1,29 euro, maar daar gaat Degroof Petercam niet in mee. De bank wijst op de aandeleninkoop van 45 miljoen euro in april en mei van dit jaar. "We geloven niet dat het bedrijf een dergelijk bedrag spendeert aan de inkoop van eigen aandelen en dan binnen een maand het dividend verlaagt", aldus analist Fernand de Boer.
Op een rode beurs noteerde het aandeel Colruyt vrijdag 1,1 procent lager op 28,07 euro.
Bron: ABM Financial News
ABM Financial News is dé leverancier van beursnieuws in de Benelux. De informatie in dit artikel is niet bedoeld als professioneel beleggingsadvies of als aanbeveling tot het doen van bepaalde beleggingen.
Community trend
Zal het aandeel stijgen of dalen naar aanleiding van dit nieuwsbericht?
Community trend
Om deze actie uit te voeren moet u ingelogd zijn. Inloggen of Aanmelden