(ABM FN) Retail Estates heeft in het eerste helft van het lopende gebroken boekjaar de winst zien stijgen. Dit bleek maandag uit de cijfers van het vastgoedbedrijf uit het Belgische Ternat.
Het netto huurresultaat steeg van 57,4 miljoen tot 60,6 miljoen euro. Een stijging van 5,6 procent die vooral te danken was aan de investering in het retailpark in Venlo.
De EPRA winst in de eerste zes maanden van het gebroken boekjaar steeg naar 39,1 miljoen euro, of 2,84 euro per aandeel. Een jaar eerder was dit 37,43 miljoen euro of 2,95 euro per aandeel.
De reële waarde van de vastgoedportefeuille steeg sinds 31 maart met 57 miljoen euro tot 1,82 miljard euro, een toename van 3,25 procent. In dit resultaat zit onder andere de aankoop van een 90 procent belang in het retail park in Venlo voor 35,7 miljoen.
De bezettingsgraad was stabiel op 97,4 procent.
Netto verdiende Retail Estates 106,0 miljoen euro. Dat was een jaar eerder 44,2 miljoen euro. Deze ruimschootse verdubbeling is te danken aan het EPRA resultaat van 39,1 miljoen euro, het resultaat op de portefeuille van 22,7 miljoen euro en
variaties in de reële waarde van financiële activa en passiva van 44,3 miljoen euro.
Outlook
Retail Estates kan geen voorspellingen doen over de waarde van het vastgoed of van de afdekkingsinstrumenten, die het risico van stijgende rente afdekken. De intrinsieke waarde van het aandeel is hierdoor onzeker, benadrukt het vastgoedbedrijf.
De hogere rente is voor 4 jaar afgedekt.
In het afgelopen halfjaar was het financiële resultaat 9,3 miljoen euro negatief.
Door de sterke inflatie stijgen de huurprijzen. In België wordt driejaarlijks en in Nederland vijfjaarlijks geëvalueerd met de huurder of de verhoogde huren de rentabiliteit van de huurder in aanzienlijke mate aantasten. In de tussentijd past Retail Estates de contractuele indexatie onverkort toe.
Retail Estates rekent nog steeds op een dividend van 4,70 euro bruto per aandeel, of 3,29 euro netto, in dit boekjaar, wat 2,2 procent meer is dan een jaar eerder. Het bedrijf blijft daarbij uitgaan van stabiele consumentenbestedingen en stijgende huren.
Bron: ABM Financial News
ABM Financial News is dé leverancier van beursnieuws in de Benelux. De informatie in dit artikel is niet bedoeld als professioneel beleggingsadvies of als aanbeveling tot het doen van bepaalde beleggingen.
Community trend
Zal het aandeel stijgen of dalen naar aanleiding van dit nieuwsbericht?
Community trend
Om deze actie uit te voeren moet u ingelogd zijn. Inloggen of Aanmelden